منوی دسته بندی

موزه های تهران

تهران شهر موزه هاست و بهترین و معروف ترین موزه های ایران در این شهر قرار گرفته است. این فهرست شامل تاریخی همچون موزه ملی ایران یا موزه ایران باستان که اهمیت زیادی در سیر تاریخ کهن ایران دارد و نیز موزه آبگینه و سفالینه و موزه رضا عباسی است.

کاخهای سلطنتی مثل کاخ گلستان، کاخ سعد آباد و نیاوران. موزه های هنری شامل موزه هنرهای معاصر تهران، باغ موزه فردوس یا موزه سینما، موزه فرش، موزه موسیقی می باشد.

اماکن فرهنگی برای کودکان مثل موزه عروسک و فرهنگ ملل و خیمه شب بازی، هیومن پارک هستند. باغ موزه ها از دیگر جاهای دیدنی پایتخت هستند مثل باغ موزه نگارستان و مقدم.

موزه های سلطنتی مثل جواهرات ملی ایران و موزه خودروهای سلطنتی از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. موزه هایی مثل موزه مقدم و عمارت مسعودیه در بناهای تاریخی دوره قاجار قرار دارند که خود بنا یک عمارت تاریخی است.

موزه های تاریخ طبیعی و حیات وحش برای آشنایی کودکان با جاذبه های طبیعی و جانوران بسیار مفیدند. همچنین برخی موزه ها دارای لوکیشن های جذابی برای عکاسی هستند مانند کاخ گلستان، سعد آباد و نیاوران و موزه زمان تهران که درون یک باغ بزرگ و باصفا قرار گرفته اند.

باغ موزه زندان قصر

باغ موزه زندان قصر، قصر قاجاری که زندان شد!

باغ موزه زندان قصر داستان تاریخ دویست ساله تهران را بازگو میکند از قصر فتحعلی شاه قاجار تا زندان بزرگ و معروف قصر که مخاطب را به سالهای

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
موزه هنر جهان دفینه

موزه هنر جهان، موزه دفینه

موزه هنر جهان یا دفینه از جمله بهترین موزه های هنری تهران است که در آن با آثار نقاشی، مجسمه سازی، هنرهای تجسمی و کاربردی کشورهای مختلف جهان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
موزه رضا عباسی تهران

موزه رضا عباسی، جاهای دیدنی تهران

موزه رضا عباسی یکی از زیباترین و غنی ترین موزه های تهران است که به نمایش آثاری از دوران پیش از تاریخ تا دوران معاصر می پردازد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
عکس موزه فرش تهران

موزه فرش تهران، رنگین کمان هنر ملی ایرانی

موزه فرش تهران گنجینه ارزشمندی از فرش های قرن نهم ه.ق تا امروز است که در یک ساختمان عهد پهلوی با معماری شبیه دار قالی طراحی شده و نفیس تری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
موزه آبگینه و سفالینه

موزه آبگینه و سفالینه، جاهای دیدنی تهران

موزه آبگینه و سفالینه ایران یکی از بهترین موزه های تهران است که در عمارت قاجاری زیبای قوام السطنه قرار دارد و سیر تاریخی شیشه و سفال

با دوستان خود به اشتراک بگذارید