منوی دسته بندی

نمایشگاه نقاشی رویارویی رویا در موسسه فرهنگی هنری صبا

نمایشگاه نقاشی رویارویی رویا یک نمایشگاه گروهی تصویرسازی و نقاشی است که در یکی از بهترین گالری های نقاشی تهران یعنی «موسسه فرهنگی هنری صبا» در تیرماه 1402 برگزار شده است. هنرمندان گروه شامل استاد اکبر نیکانپور و شاگردانش و نیز عده ای از هنرمندان دعوت شده دیگر هستند. بازدید از این نمایشگاه رایگان است.

مطلب پیشنهادی: موزه های هنری تهران

نمایشگاه نقاشی رویایی رویا
نقاشی اثر استاد اکبر نیکانپور

مطلب پیشنهادی: آثار استاد حسین بهزاد، هنرمند مینیاتور

ساعت و تاریخ بازدید

این نمایشگاه از 12 تا 19 تیرماه 1402 از ساعت 10 صبح تا 18 عصر در نگارخانه استاد فرشچیان برگزار می شود.

آیین گشایش نمایشگاه: دوشنبه 12 تیرماه 1402 ساعت 16 تا 19

اینستاگرام: Artgallerysaba

نمایشگاه نقاشی رویایی رویا
نقاشی اثر ریحانه همتی

آدرس و تلفن موسسه فرهنگی هنری صبا

نشانی موسسه: تهران، خیابان طالقانی، خیابان شهید مظفر، شماره 125

تلفن تماس: 9-66487537-021

سایت رسمی: saba.honar.ac.ir

نمایشگاه نقاشی رویایی رویا
نقاشی اثر استاد اکبر نیکانپور

مطلب پیشنهادی: موزه هنر جهان در موزه دفینه تهران

نمایشگاه نقاشی رویارویی رویا

26 نفر هنرمند هنرهای تجسمی با بیش از 70 اثر هنری در رشته های تصویرسازی، نقاشی و چاپ با رهبری استاد اکبر نیکانپور از هنرمندان شناخته شده و باتجربه تصویرسازی کشور شرکت کرده اند که 18 اثر جدید را به مجموعه اضافه کرده اند.این آثار محصول پنج سال تلاش این نگارگران است.

هنرمندان این گروه بیشتر از میان دانشجویان دانشگاه های هنر تهران هستند که آثار خود را به عنوان ژوژمان به سرپرستی اکبر نیکانپور به نمایش گذاشته اند.

نمایشگاه نقاشی رویارویی رویا
نقاشی اثر ریحانه همتی

مطلب پیشنهادی: موزه موسیقی تهران

تکنیک ها و سبک های نقاشی

تکنیک های بکار رفته در آثار شامل: مداد رنگی، جوهر، آبرنگ، اکریلیک، چاپ، میکس مدیاست که در سبک های متنوعی مثل امپرسیونیسم، رئالیسم، مینی مالیسم، انتزاعی و فوویسم و درباره موضوعاتی همچون: فرهنگ ایرانی، طبیعت، فیگور و همزیستی عرضه شده اند.

هنرمندان کوشیده اند با نگاه مدرن و معاصر به تصویرسازی داستانهای فولکلور و فرهنگ عامه ایرانی، کودکی، تخیل، حصور انسان، داستانهای حماسی، ادبی، شعر بپردازند.

در واقع این نمایشگاه به نقاشان جوان فرصتی داده است تا رویایی رویاهای خود را به تصویر بکشند که البته چند هنرمند باتجربه نیز آنها را همراهی می کنند.

نمایشگاه نقاشی تهران 1402

هنرمندان تصویرساز

هنرمندان نمایشگاه نقاشی رویارویی رویا: اکبر نیکانپور، سولماز سامی شیراز، ستاره صبورا، سولماز عبدیان، ریحانه همتی، رزیتا اسماعیلی، طیبه میرزایی، سیما صیقلی، زهرا غفاری، مریم شریفی، نجلا مهدوی اشرف، فهیمه صالحی فیروز، تهمینه رنجبر سلیمانی، سجاد رضایی، مهسا برومند، پریسا فرجیان، نسیم سوداگری، مهسا صیدی، فرشته بیات، نسترن کاظم زاده، سحر صبوری، حمیده نژاد عبادی، سحر صمیمی، مژگان عربنیا، فرگل خطیبی، ژینوس شهیدی، آیدا نیکان پور، نیکان معراج، گلسا قاسمی، بهنام زنگی

جای دیدنی: موزه فرش تهران

نمایشگاه های نقاشی تهران در 1402

هر سال تابستان نمایشگاه های نقاشی زیادی در آرت گارلری ها، فرهنگسراها و یا موسسات دولتی به نمایش در می آید. بازدید از این نمایشگاه ها در موسسات فرهنگی دولتی مثل موسسه فرهنگی هنری صبا رایگان است. با سایت پوپک تراول همراه باشید تا از این برنامه ها آگاه شوید.

درباره موسسه فرهنگی هنری صبا

این موسسه در جهت افزایش آگاهی جامعه در خصوص فرهنگ و نیز افزایش کیفیت گالری های هنری شروع به کار کرد و تا امروز توانسته است با هنرمندان و هنردوستان زیادی تعامل و رابطه پویا برقرار کند و نمایشگاه های با کیفیت در زمینه های مختلف هنری برگزار نماید.

بنای موسسه صبا، یک بنای تاریخی مربوط به سال 1315 شمسی است که منزل خصوصی بوده ولی در سال 1381 بازسازی و تغییر کاربری داده است. در عمارت صبا بخشهای مختلفی از جمله حوضخانه، تالار آیینه، دو نگارخانه (استاد لرزاده و فرشچیان) در دو طبقه، نگارخانه خیال، نگارخانه ملی ایران، نگارخانه خیال نو، نگارخانه خیال شرقی، دو سالن کنفرانس، کتابخانه مجهز میزبان رویدادهای مختلف فرهنگی هنری هستند. همچنین کلاسهای آموزشی، همایش ها، نمایشگاه ها و نشریات و مجلات با عضویت دهها هزار هنرمند در زمینه های مختلف از جمله فعالیت های این مجموعه است.

باز نشر مطالب سایت پوپک تراول تنها با ذکر نام سایت /https://poopaktravel.com مجاز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *