منوی دسته بندی

جاهای دیدنی تهران

جاهای دیدنی تهران بسیار متنوع و فراوان هستند به گونه ای که می توان گفت بیشتر موزه ها، مراکز فرهنگی هنری، تفریحی و ورزشی در پایتخت قرار دارند. در این صفحه ما می کوشیم تا شما را با جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی تهران آشنا کنیم.

جاذبه های طبیعی از پیست های اسکی شمال تهران در تله کابین توچال، گردشگری در دربند، باغ های زیبای کن و سولقان، پارک ملی سرخه حصار، لار و خجیر تنها بخشی از طبیعت چهار فصل تهران هستند.

از دیگر جاهای دیدنی تهران، جاذبه های فرهنگی پایتخت است که گوی سبقت را از بقیه شهرهای ایران ربوده اند. تهران شهر موزه هاست و به واسطه پایتخت بودن در دوره قاجار آثار و گنجینه های گرانبهایی از کاخ ها، آثار هنری، جواهرات و معماری بی نظیر باقی مانده است. از جمله کاخ های مشهور میتوان به کاخ گلستان که به ثبت جهانی یونسکو رسیده و سعد آباد، نیاوران و کاخ مرمر اشاره کرد. از موزه های سلطنتی می توان موزه خودروهای سلطنتی و جواهرات ملی، موزه زمان را نام برد.

از موزه های هنری برجسته باید موزه هنرهای معاصر، موزه موسیقی، سینما و موزه آبگینه و سفالینه را می توان نام برد. از موزه های سیاسی سفارت امریکا، زندان قصر و باغ موزه دفاع مقدس را می توان نام برد.

از پارک های تفریحی تهران بهتر است پارک دار آباد، جمشیدیه، نهج البلاغه، جوانمردان و ملت را نام برد.

از خانه های قاجاری که به موزه تبدیل شده اند موزه مقدم، باغ فردوس، باغ موزه زمان، موزه ثبت اسناد را نام برد.

اگر بخواهیم انواع کافه ها، رستوران ها و سینماها را نیز به این لیست اضافه کنیم واقعا در یک لیست جا نمی شوند چون از کافه های لاکچری شمال شهر تا سنتی و قدیمی در محله های تاریخی از تنوع بسیار زیادی برخوردارند.

تابلوی رستم اژدها فرشچیان

موزه استاد فرشچیان در کاخ سعدآباد

موزه استاد فرشچیان در مجموعه سعدآباد تهران دارای 58 اثر مینیاتور زیبا از استاد محمود فرشچیان است که چهره مشهور و جهانی نگارگری ایرانی هستند

موزه هنرهای زیبا سعدآباد

موزه هنرهای زیبا سعدآباد تهران

موزه هنرهای زیبا سعدآباد تهران از موزه های هنری مورد علاقه دوستداران هنر نقاشی است. تابلوهای نقاشی ارزشمند از اروپا و ایران در دوره صفویه

موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد

موزه پوشاک سلطنتی در کاخ سعدآباد

موزه پوشاک سلطنتی در کاخ سعدآباد به نمایش لباس های خاندان پهلوی از رضاشاه تا شاه و شهبانو فرح دیبا می پردازد. لباس عروس فرح دیبا و لباس ملک