منوی دسته بندی

بهترین لوکیشن های عکاسی در تهران، تهرانگردی در نوروز

بهترین و زیباترین لوکیشن های عکاسی در تهران را به شما معرفی می کنیم تا هنگام تهرانگردی در نوروز و یا فصول مختلف بتوانید در جاهای دیدنی و خاص، عکس های خاطره انگیز بگیرید.

لوکیشن عکاسی در خانه های تاریخی تهران

عکس موزه تماشاگه زمان تهران

موزه زمان در یک عمارت و باغ قاجاری زیبا

عمارت قاجاری که امروزه موزه زمان است بدلیل زیبایی معماری، طراحی گچبری های هنرمندانه و همچنین قرار گرفتن در یک باغ قدیمی در منطقه زعفرانیه، لوکیشن جذابی برای عکاسی است. ضمن اینکه می توانید از موزه و ساعت های اروپایی قدیمی زیبا دیدن کنید. کافه رستوران ریبار نیز در محوطه باغ بسیار پرطرفدار است.

آدرس: تهران- خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، نبش چهارراه برزین بغدادی. مشاهده روی نقشه

باغ فردوس یا موزه سینما

باغ فردوس موزه سینما

باغ فردوس یکی از باغ های زیبای قاجاری پایتخت است که در نزدیکی میدان تجریش قرار دارد و امروزه موزه سینما در آن قرار دارد. علاوه بر باغ سرسبز می توانید از سینما، کافه، موزه و دورهمی هنرمندان و یا هنردوستان لذت ببرید.

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان تجریش، کوچه بخشایش، باغ موزه فردوس. مشاهده روی نقشه

ساعت بازدید: یکشنبه تا جمعه از ساعت 10 الی 18. باغ موزه شنبه ها و ایام سوگواری تعطیل است.

کاخ گلستان و تخت مرمر

کاخ گلستان مروارید عمارت های قاجاری در تهران و ایران است. این مجموعه با ارزش، که ثبت جهانی شده است از انواع هنرهای ایرانی بهره مند است و زیبایی تحسین برانگیز و منحصربفردش آن را به یک لوکیشن عکاسی خاص تبدیل می کند.

تالار سلام در کاخ گلستان
کاخ گلستان
تخت مرمر در کاخ گلستان

کاشی های رنگارنگ، آیینه کاری، گچبری و تالارهای زیبا برای عکاسی جذاب هستند. البته بهتر است یک روز خلوت را انتخاب کنید و برای عکاسی از نور طبیعی باغ هم استفاده کنید.

کاخ گلستان
لوکیشن عکاسی در کاخ گلستان

عمارت قاجاری مسعودیه

عمارت باشکوه مسعودیه که بیشتر به کاخ شباهت دارد متعلق به مسعود میرزا (ظل السلطان) پسر بزرگتر ناصرالدین شاه است. این عمارت قاجاری دارای کاشی کاری، گچبری و منبت کاری های بسیار هنرمندانه ای است که لوکیشن بعضی فیلم و سریال ها از جمله جیران بوده است. اگر به عکاسی در بناهای قدیمی علاقه دارید از این عمارت حتما دیدن کنید.

کاخ مسعودیه عمارت قاجاری
کاخ مسعودیه عمارت قاجاری

کاخ شهربانی دوران پهلوی در میدان مشق

این بنای منحصربفرد و ستون ها و پلکانش شکوه تخت جمشید را در ذهن تداعی می کند. کاخ شهربانی در دوره رضاشاه در میدان مشق ساخته شد و امروزه در اختیار وزارت امور خارجه است. این کاخ جلوه های های معماری زیادی دارد که برای عکاسی بسیار جذاب است. البته ورود به داخل بنا ممکن نیست و می توان از بیرون آن عکاسی کرد.

برای دیدن جاذبه های میدان مشق تهران به آدرس: خیابان امام خمینی، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی مراجعه کنید.

کاخ شهربانی میدان مشق
کاخ شهربانی ساختمان امور خارجه میدان مشق

موزه پست و ارتباطات، موزه و کتابخانه ملک، موزه عبرت، عمارت قزاقخانه، موزه ایران باستان و موزه اسلامی تنها بخشی از جاذبه های میدان مشق است.

عمارت قوام السلطنه یا موزه آبگینه و سفالینه های ایران

این عمارت قاجاری زیبا، خانه و محل کار قوام السلطنه یکی از رجال سیاسی مهم در اواخر دوران قاجار و پهلوی بود که امروزه به موزه مجلل آبگینه و سفالینه های ایران تبدیل شده است. عکاسی در باغ و داخل موزه که سیر تاریخی سفال و شیشه در ایران را به زیباترین شکل نمایش می دهد بسیار جذاب است.

آدرس: تهران، خیابان امام خمینی، خیابان سی تیر، نرسیده به خیابان جمهوری، پلاک 59. مشاهده روی نقشه

موزه آبگینه و سفالینه
عمارت تاریخی قاجار قوام السلطنه

عمارت سلطان بیگم یا خانه موزه بازار

عمارت سلطان بیگم بازار
عمارت سلطان بیگم خانه موزه بازار

این عمارت قاجاری زیبا با تالار آیینه بی نظیرش در محله بازار تهران قرار دارد و در فهرست 1001 کتابخانه دیدنی دنیا گنجانده شده است.

آدرس و شماره تماس: خیابان امیركبیر، نرسیده به میدان امام خمینی، خیابان ناظم الاطبای جنوبی، كوچه حشمتی، كوچه كمالی پلاک 20. تلفن: 33910444

سرای کاظمی یا موزه تهران قدیم در عودلاجان

اگر به خانه های قاجاری و پنجره های ارسی رنگارنگ آنها علاقمند هستید به سرای کاظمی در محله امامزاده یحیی عودلاجان حتما سری بزنید.
آدرس خانه کاظمی: تهران، خیابان 15 خرداد، خیابان امامزاده یحیی، کوچه ابوالقاسم شیرازی، پلاک 46. تلفن: 33546716

بهترین لوکیشن عکاسی در پارک های تهران

تهران شهر پارک ها و فضاهای سبز شهری زیباست که بعضی از آنها منظره های منحصربفردی دارند. بهترین لوکیشن های عکاسی در پارکهای تهران را به شما معرفی می کنیم:

باغ گیاهشناسی ملی تهران

این باغ در اراضی چیتگر در شمال غربی تهران واقع شده است و دارای گیاهان و رویشگاه های متنوع از سراسر ایران و جهان است. دریاچه ها و مناظر زیبای این باغ بزرگ برای عکاسی بسیار جذاب است.

آدرس: بزرگراه تهران-کرج، خروجی پیکان شهر، شهرک سرو آزاد، خیابان شهید گودرزی، بلوار باغ گیاهشناسی ملی، مشاهده روی نقشه ، تلفن: 5-44787282

باغ گیاهشناسی ملی تهران

باغ ایرانی در ده ونک

باغ ایرانی یک باغ قدیمی در ده ونک تهران قدیم بوده که امروزه با طراحی و معماری زیبای باغ و نیز گلکاری های فصلی برای عکاسی مکان جذابی است.

آدرس باغ ایرانی: تهران، خیابان شیخ بهایی شمالی، 20 متری پیروزان، کوچه شهید صابری. مشاهده روی نقشه

بهترین پارک های تهران
بهترین پارک های تهران

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش تهران یکی از پرطرفدارترین پارک ها برای تفریح و سرگرمی است. از جشنواره های گوناگون تا گنبد مینا و پل طبیعت همگی برای عکاسی جذاب هستند.

باغ موزه نگارستان

قصر یا باغ نگارستان متعلق به فتحعلیشاه قاجار بود که به دلیل وجود نقاشی های فراوان در قصر به «نگارستان» مشهور شد. امروزه این مجموعه شامل باغ، موزه ها، کافه و رستوران روحی برای گردشگران مکان بسیار پرطرفداری است.

آدرس و ساعت بازدید باغ نگارستان: تهران – میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمدار رفیع، باغ موزه نگارستان. مشاهده روی نقشه

موزه روزهای دوشنبه تعطیل است اما سایر فضاها قابل استفاده است. مجموعه نگارستان در ایام سوگواری تعطیل است.

بهترین لوکیشن عکاسی تهران
باغ موزه نگارستان تهران

دریاچه چیتگر

دریاچه مصنوعی زیبا در غرب تهران که با داشتن امکانات تفریحی متنوع و مدرن و مناظر زیبا و همچنین نزدیکی به پارک چیتگر به یک مکان پرطرفدار در تهران تبدیل شده است. همچنین لوکیشن عکاسی بسیار مناسبی است.

آدرس: تهران، اتوبان همت غرب، اتوبان شهیدخرازی، خروجی دریاچه چیتگر (یا دریاچه شهدای خلیج فارس) مشاهده روی نقشه

عکاسی در دریاچه چیتگر

لوکیشن عکاسی در کاخ ها و فضای لاکچری

لوکیشن عکاسی کاخ نیاوران
سالن پذیرایی در کاخ نیاوران تهران

کاخ نیاوران و زندگی سلطنتی

کاخ نیاوران که در سال های آخر سلطنت محل سکونت شاه و خانواده اش بود، وقایع تاریخی و جذابیت های زیادی دارد. از فضاهای این کاخ برای عکاسی بهره بگیرید.

بهترین لوکیشن عکاسی تهران
عکاسی محوطه کاخ نیاوران
محوطه کاخ نیاوران

کاخ سعدآباد

کاخ سعدآباد تهران که مجموعه ای کاخ ها و موزه های متعدد است زیبایی ها و عناصر زیادی برای عکاسی دارد. بنابراین حتما به عنوان لوکیشن جذابی برای عکاسی مدنظر قرار دهید.

لوکیشن عکاسی کاخ سعدآباد
عکاسی در کاخ سعدآباد
بهترین لوکیشن عکاسی تهران

باز نشر مطالب سایت پوپک تراول تنها با ذکر نام سایت /https://poopaktravel.com مجاز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *