برترین مکان‌های دیدنی چین

10829noteTravel

باغ‌های ووهان:

ووهان، پایتخت استان هبی شهری بزرگ با بیش از سه و نیم میلیون جمعیت میباشد که در نقطه‌ی تلاقی دو رود یانگتزه و هانشوی قرار دارد.این شهر در مسیر راه‌آهن بیجینگ-کانتون نیزمیباشد.از زیباییهای این باغ‌ها در فصل بهار نباید گذشت.باغهایی که هر بهار در زمان شکوفه دادن درخت‌های گیلاس و گل‌ها, رنگارنگ وچشم نواز هستند و تصاویری زیبا و بی نظیرازخلقت خداوند را به نمایش خواهند گذاشت.افرادی که به فرهنگ و تاریخ چین نیز علاقه دارند می‌توانند از موزه‌ی استانی هبی بازدید کنند. از نکات قوت این موزه، که یکی از بهترین موزه‌های چین است، شامل یافته‌های کمیاب قرن پنجم از آرامگاه «مارکیس یی»،‌ یک ابزار موسیقی ۲۵۰۰ ساله، و مجموعه‌ای فوق‌العاده از درختان بنسای می‌شود.

The-Gardens-of-Wuhan

شهر سفال‌گری: زیبو

در مرکز استان شاندونگ، شهر زیبو برای ۶۳۰ سال مرکز امپراطوری «کی» بود، که در طی این زمان به خاطر سفال‌های معروف و کارهای رنگی هنری‌اش معروف شد.شهر زیبو تجربه‌های فرهنگی جالبی نیز دارد از جمله غذاها و دستپخت منحصر به فرد این شهر و اجراهای تئاتر که می‌تواند بخشی از تورتان در این شهر باشد.

The-City-of-Ceramics

نینگبو و کتاب‌خانه‌ی تینایی‌گی:

نینگبو در گوشه‌ی شمال شرقی استان ژجیانگ قرار دارد، در ۲۵ کیلومتری دریای شرقی چین، از قرن هفتم یکی از مهم‌ترین بندرگاه‌های چین است. با کانال‌های منقطع و قابل عبورش در سطح شهر، این شهر شلوغ که نسخه‌ای کوچک از شانگهای است، به ۲۳۰۰ سال پیش و سلسله‌ی «کین» باز می‌گررد و شامل مکان‌های تاریخی شگفت‌انگیزی از جمله کتاب‌خانه‌ی تینا‌یی‌جی که توسط مقام معروف «فن کینگ» ‌در سال های ۱۵۶۱ تا ۱۵۶۶ ساخته شد، می‌شود. این کتاب‌خانه برای مجموعه کتاب‌های شخصی «فن کینگ» ساخته شده بود و یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌ها از این نوع در چین است. با بیش از ۸۰ هزار کتاب و نسخه‌های کمیاب چینی، این مجموعه‌ی مراقبت‌شده همچنین شامل تعدادی از سنگ نوشته‌های قرن چهاردهم نیز می‌شود (که برکه‌ی مصنوعی خارج از ساختمان دو طبقه‌اش نیز بسیار جالب است، برکه‌ای که برای فراهم کردن آب به هنگام آتش‌سوزی ساختمان ساخته شد). همچنین پاگوندای ۵۵ متری و هفت طبقه‌ی «تیانفنگ‌تا» که با نام پاگوندای «تانگ» نیز شناخته می‌شود جالب است. این بنا در سال ۶۹۵ AD ساخته شد و به خاطر منظره‌ی شهر قدیمی که از بالای آن قابل مشاهده است ارزش دیدن را دارد.

Ningbo-and-the-Tianyi-Ge-Library

 

کوه چان بای شان:

کوه چان بای شان در استان جی لین واقع در شمال شرقی چین و کوه هم مرز دو کشور چین و کره شمالی و نیز سرچشمه سه رود “تون من جیان ” و “یالون جیان” و ” سون خوا جیان ” است. دریای جنگلی بیکران، حیوانات گرانمایه و نادر در جنگل‌ها باعث شده است که در سال ۱۹۸۰ این ناحیه به عنوان ناحیه حفاظت محیطی بین المللی سازمان ملل ثبت شود.این کوه اکنون از نواحی مهم دیدنی چین است.کوه چانگ بای شان محل تولید کالاهایی چون جینسنگ (نوعی گیاه دارویی)، چرم سمور و شاخ پوشیده از موی ریز گوزن نر (که کاکرد داریی دارد) است. در این کوه جانوران و گیاهان نادر فراوانی وجود دارد که از میان آنکه می توان به گیاهان و درخت های زیبای سرو، انگور کوهستانی، قارچ وحشی، ازالیا و حیواناتی چون ببر مانچوریان و درنای تاج سرخ اشاره کرد.برای گردشگری در کوه چانگ بای شان تسهیلات رفت و آمد فراهم شده است . شما می توانید از شهرهای بزرگ پکن، شانگهای، شن یانگ و یا سئول کره جنوبی با هواپیما به شهر یان جی پرواز کنید و سپس با اتوبوس به این کوه برسید. در کنار این کوه و دامنه آن هتل هایی با درجات مختلف احداث شده است.

ir2083-5

شهر فون حوان:

در  غرب استان خو نان در مرکز چین ، ایالت خود مختار ملیتهای تو و میایو در میان کوه ها قرار دارد. شهر “فون حوان ” مرکز شهرستان است و دیوار باستان ۴۰۰ ساله این شهر را در احاطه دارد. ” فون حوان ” به معنای پرنده زیبا ست به دلیل اینکه در جنوب باختری شهرستان کوهی همانند پرنده در حال پروازدیده می شود این شهر فون حوان نام گرفته است.

شهرک فون خوان زادگاه “شن تسون وین ” نویسنده مشهور معاصر چین است از این رو شهرت دارد. خانه پدری نویسنده در پس کوچه‌های شهرک کهن قرار دارد .

همانند حیاط‌های قدیمی بیجینگ که مجموعه ای از خانه اطراف آن را فرا گرفته است. تمامی خانه پدری ترکیبات چوبی اجری با کاشیکاری سیاه و دیوار سفید و پنجره‌های نقاشی شده را در خود دارد .

 

2014110310324552362400

کاخ تابستانی پکن:

کاخ تابستانی پکن یکی از قصرهای دیدنی شهر پکن است. کاخ تابستانی که از کلاسیک ترین و برجسته ترین باغهای دنیا و اصلی ترین نمونه از باغ سبک چینی است.  کاخ تابستانی پکن بر روی تپه ای به ارتفاع ۶۰ متر قرار گرفته است. تپه لانگویتی که به تپه عمر طولانی شهرت دارد و دریاچه کونمینگ قصر تابستانی پکن را همچون نگیمی در آغوش گرفته است. این قصر با متعلقاتش با مساحت ۲٫۹ کیلومتر مربع یکی از قصرهای دیدنی چین است. این قصر در حومه شهر پکن در قسمت غرب قرار گرفته است. قصر تابستانی پکن یکی از مشهورترین باغ های بزرگ و سلطنتی دنیا است. این قصر در آخر قرن بیستم یعنی در سال ۱۹۹۸ میلادی یکی از صدها میراث فرهنگی چین است.  کاخ تابستانی پکن در سال ۱۷۵۰ میلادی ساخته شده است. قصر تابستانی پکن یکی از شاهکارهای باغ های چینی در طراحی و سلیقه چنینی است. در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است که تا حدود هشتصد سال پس از آن مساحت آن از مرز یکهزار هکتار نیز گذشت. قصر تابستانی و باغ سلطنتی پکن در قرن نوزدهم میلادی در هجوم نیروهای خارجی از جمله انگلیسی ها و فرانسوی ها ویران شد. بخش هایی از این کاخ در این هجوم آتش گرفت اما در سال ۱۸۸۸ میلادی امپراتریس دواگر سیکسی از محل بودجه نیروی دریایی چین به مرمت مجدد این مجموعه اقدام کرد. اما این قصر در سال ۱۹۰۰ میلادی در هجوم نیروهای متحد که شامل هشت کشور بوده است مجدداً آسیب دید. تا اینکه در اوایل قرن بیستم میلادی مجدداً ترمیم شد.
مجموعه قصر تابستانی پکن بیش از سه هزار کاخ کوچک و بزرگ پل و تالار و بسیاری چیزهای دیگر ساخته شده است.

kakhe tabestani pekan3

پاسخ دهید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه ها از نویسندگان آنها، و نه لزوما دیدگاه های پورتال bookyourtravel اینترنت. درخواست از توهین، ادای سوگند و بیان مبتذل خودداری کنند. ما حق هر نظر را حذف کنید بدون توضیحات اطلاع قبلی.

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. فیلد ها مورد نیاز با امضا *

*
*